W Natura DERM możemy Ci zaproponować nie tylko pielęgnację, ale również masaże relaksacyjne oraz lecznicze.
Jeśli za długo siedzicie przy biurku i doskwiera Wam ból kręgosłupa, a może po prostu czujecie się bez sił i energii – mamy na to nasze sposoby.
Masaże klasyczne albo wyjątkowe masaże polinezyjskie przywrócą Wam optymalną wagę ciała, sprawność i witalność organizmu, a także zlikwidują zmęczenie i wspomogą organizm w usuwaniu napięć, niepokojów, depresji, która tak często dopada nas szczególnie jesienią i zimą.
Masaż gorącą świeczką:
Masaż ciepłą świecą aromatyczną sprawia, że skóra staje się nawilżona, gładka i aksamitna w dotyku. Przynosi ukojenie skórze wrażliwej i poprawia jej kondycję. Masaż aromatyczną świecą doskonale relaksuje a ciepło i unosząca się woń olejków działa na wszystkie zmysły. Świece do masażu składają się w z naturalnych wosków, maseł i olejków roślinnych, takich jak: wosk sojowy, jojoba (płynny wosk) czy pszczeli, masła shea (karite), mango czy kakaowego, olejki z witaminami A, E i F oraz mieszanki olejków eterycznych o właściwościach relaksujących czy regenerujących. Świeca pod wpływem ciepła zmienia konsystencję przekształcając się w płynny, wonny olej/balsam o przyjemnej dla skóry temperaturze.
Świecę zapala się ok. 20-30 minut przed masażem (maksymalnie do 1 godz.), tak, aby powstała odpowiednia ilość oleju. Po rozpuszczeniu wosku należy zgasić płomień. Wosk sojowy topi się w temperaturze ok. 45-50ºC, a wosk pszczeli w 62-72°C (w zależności od składu), dlatego przed użyciem do masażu należy sprawdzić jego temperaturę. Następnie wylewa się ciepły (nie gorący) olej/balsam na dłoń i rozprowadza na ciele osoby masowanej.
Działanie zabiegu:
- Zapewnia skórze długotrwałą miękkość i nawilżenie,
- Odżywiona i bardziej elastyczna skóra,
- Neutralizacja wolnych rodników,
- Głęboki relaks,
Wskazania do zabiegu:
- zmęczenie i złe samopoczucie,
- stres,
- cellulit i rozstępy,
- skóra sucha, zmęczona i odwodniona.
Przeciwwskazania:
- uczulenie na którykolwiek składnik,
- ciąża,
- nadciśnienie,
- miesiączka,
- zły stan zdrowia – temperatura, choroby nerek, choroby nowotworowe, silna nadczynność tarczycy,
- depilacja ciała w przeciągu ostatnich 48 godzin.
Masaż polinezyjski:
Masaż polinezyjski jest jedną z najpiękniejszych form masażu. Głównie masuje się przedramionami, ruchy wykonywane są w rytmie muzyki. Zaletami tego masażu są płynne zmiany ruchu, technik i kierunku masażu. Masowane są wszystkie mięśnie oraz opracowywane stawy, zaś masażysta może skupić uwagę na częściach ciała najbardziej napiętych. To wyjątkowo relaksujący rytuał inspirowany nurtem pochodzącym z Hawajów oraz Nowej Zelandii. Ma zarówno wymiar fizyczny, jak i duchowy. Lomi jest hawajskim słowem określającym masaż. W dosłownym tłumaczeniu oznacza ono uciskanie, ugniatanie. Charakterystyczne dla tej techniki jest masowanie przedramionami i wykonywanie tanecznych, pełnych gracji ruchów, przez co charakteryzuje się wyjątkową harmonią i pięknem. Masaż polinezyjski przypomina taniec, masażysta masując jednocześnie płynie wraz z dźwiękami dobrze dobranej muzyki, a ciało poddane masażowi odpręża się i uspokaja. Do masażu używany jest ciepły olejek, który nadaje skórze delikatności i potęguje doznania. Od kilku lat dzięki życzliwości hawajskich szamanów, swej niezwykłej skuteczności i prostocie, masaż Lomi Lomi zyskał popularność na całym świecie, a tym samym i w Polsce.
Osoba masowana leży na stole do masażu, przykryta dużym ręcznikiem. Masażysta odkrywa określone partie ciała i oliwi je. Następnie wykorzystując swoje dłonie i przedramiona masuje. Porusza się w rytmie pięknych hawajskich melodii, wykorzystując balans i ciężar swojego ciała tak, aby zastosowane specyficzne techniki masażu dały jak najlepszy rezultat. Masuje kolejno plecy, nogi, stopy, potem klatkę piersiową i nogi z przodu. Masaż może również obejmować twarz i głowę.
Dla kogo:
- Dla każdego.
- Dla zmęczonych, zestresowanych, ospałych.
- Dla pragnących odprężenia po ciężkim dniu w pracy, po długiej podróży.
- W codziennej bieganinie, kiedy wszystko inne jest ważniejsze i pilniejsze od nas samych warto zatrzymać się na chwilę i podarować swojemu ciału odrobinę harmonii.
Przeciwwskazania:
- dysplazje stawów,
- zwichnięcia, skręcenia stawów,
- zerwania, naderwania, naciągnięcia ścięgien,
- dyskopatia,
- przepuklina,
- złamania,
- ciąża,
- nowotwory,
- zakrzepowość żylna i tętnicza,
- endoprotezy stawów,
- rozrusznik serca,
- nadciśnienie tętnicze
Efekty:
Uwalniając stres (z ciała) odzyskujesz jasność myślenia, która umożliwia np. podjęcie właściwej (życiowej) decyzji. Gdyby człowiek był naczyniem, to okazałoby się, że mnóstwo ludzi gotuje swoje życiowe potrawy w naczyniach, których nie myje od lat. Poddając się masażowi umożliwiasz swojemu ciału pozbycie się nagromadzonego stresu, z którego warto się systematycznie oczyszczać.
A poza tym masaż:
- głęboko odpręża,
- uwalnia ciało od dolegliwości bólowych, łagodzi ból,
- odblokowuje kanały energetyczne, zapewnia swobodny przepływ energii, w efekcie czego mamy więcej sił witalnych i chęci do działania,
- przywraca równowagę stanu psychicznego jak i fizycznego
Masaż klasyczny
- przywraca naturalny tonus mięśni i znosi dokuczliwe napięcia ramion i lędźwi,
- Korzystnie wpływa na metabolizm mięśniowy,
- poprawia krążenie płynów międzytkankowych,
- Masaż klasyczny pomaga w usunięciu bólów mięśniowych i stawowych,
- daje uczucie lekkości i miękkości w masowanych stawach,
- Można stosować go również profilaktycznie – wtedy podnosi on sprawność fizyczną i umysłową. Generalnie masaż ten przynosi uczucie ulgi, odprężenia i rozluźnienia oraz znosi liczne problemy zdrowotne.
Masaż klasyczny – inaczej nazywany też szwedzkim (ponad 200 lat temu „wynalazł” go bowiem szwedzki lekarz Per Henrik Ling) – jest jednym z najczęściej wykonywanych masaży w Europie. Fakt ten związany jest z długą jego tradycją, ale też dużą skutecznością.
Opis zabiegu:
Masaż klasyczny wymaga odpowiedniej oprawy. Zabieg wykonuje się na specjalistycznym stole. Towarzyszy mu muzyka relaksacyjna. Masażysta (może nim być też fizjoterapeuta, kosmetolog) wybiera również kosmetyki i olejki, które rozsmarowuje na ciele klienta w trakcie masażu. Podczas trwającego około godzinę zabiegu osoba masowana jest naga i przykryta prześcieradłem, odsłaniane są tylko aktualnie masowane fragmenty ciała.
Masaż szwedzki
Masaż szwedzki obejmuje ruchy, które pozwalają opracować dokładnie powierzchniowe i głębokie warstwy tkanek – zgodnie z fizjologią i anatomią organizmu człowieka. Masaż szwedzki jest dynamiczny, charakteryzuje się głębokim uciskiem.
Masażysta, używający głównie dłoni, a czasem przedramion i łokci, stosuje techniki, takie jak:
- głaskanie
- rozcieranie
- ugniatanie
- piłowanie
- oklepywanie
- wibracje
Ruchy w trakcie masażu wykonuje się zgodnie z naturalnymi predyspozycjami człowieka, czyli wzdłuż włókien mięśniowych, zgodnie z kierunkiem przepływu krwi i limfy, od części dalszych do bliższych. Gdy przeprowadza się masaż szwedzki całego ciała, odbywa się to według schematu: tylna strona ciała (kark, plecy, tylna strona kończyn dolnych), przednia strona ciała (klatka piersiowa, brzuch, przednia strona kończyn dolnych, kończyny górne) oraz głowa (twarz, część owłosiona).
Wskazania
masaż szwedzki jest odpowiedni w przypadkach, takich jak:
- bóle mięśniowe i stawowe;
- stany napięcia;
- sztywność mięśni;
- długotrwałe narażenie na stres;
- bezsenność;
- wady postawy.
Przeciwwskazania
W przypadku takich zabiegów, jak masaż szwedzki, przeciwwskazania to:
- gorączka
- mdłości i wymioty
- choroby zakaźne
- niezagojone rany
- zapalenie skóry
- niedawno przeprowadzona operacja
- urazy kości i stawów
- choroby nerek
- nadciśnienie i inne choroby krążenia
- żylaki, zakrzepica żył, zapalenie żył
- przepuklina
- odmrożenia
- ciąża
Częstotliwość zabiegów
Masaż szwedzki przynosi ulgę już po pierwszym zabiegu. Jednak są to efekty krótkotrwałe. Dlatego też trzeba go powtarzać, jeśli chce się utrzymywać na dłużej jego pozytywne skutki. Częstotliwość kolejnych zabiegów ustala się w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości klientów.